Aktualności

Wymagania Windows 10

Windows 10: wymagania sprzętowe w 2020

05.10.20

Windows 10, niemal całkowicie zdominował rynek systemów operacyjnych w Polsce. Od czasu debiutu tego systemu w 2015, minęło już ponad 5 lat. Także wymagania minimalne, określone przez Support Microsoft, uległy od tego czasu zmianie. Dotyczy to zarówno pojemności dysku SSD jak i posiadanej przez nasz komputer pamięci RAM. Dziś na naszym blogu bierzemy pod lupę realne wymagania sprzętowe Windows w 2020 roku.

Więcej
Dysk SSD do laptopa

Jaki dysk SSD do laptopa?

28.09.20

Dysk SSD to najlepszy sposób, jak przyspieszyć starszy laptop czy stacjonarny komputer PC. Zyskamy nie tylko szybkość działania naszego sprzętu. Windows będzie gotowy do pracy w kilkanaście sekund po tym, jak naciśniemy przycisk START. Dyski półprzewodnikowe SSD, są także całkowicie bezgłośne oraz pobierają znacznie mniej energii elektrycznej, niż poprzedzające je, talerzowe napędy HDD. Jeżeli takie urządzenie nie posiada części ruchomych, jest więc w oczywisty sposób znacznie mniej podatne na awarie. Na naszym blogu, doradzimy jak wybrać dysk SSD do laptopa, zarówno w formacie SATA 3 jak i M.2. No i oczywiście, wszystkie laptopy poleasingowe w naszej ofercie są już w wariancie bazowym, wyposażone w takie właśnie, szybkie nośniki danych SSD.

Więcej
Jak zrobić zrzut ekranu na laptopie?

Zrzut ekranu: jak zrobić screena na laptopie?

21.09.20

Czasami bardzo proste z pozoru zadanie, okazuje się całkiem trudne do wykonania. Jak zrobić print screen na laptopie? Co, jeżeli na klawiaturze, nie ma dedykowanego do tego przycisku Prt Sc? A jeżeli posługujemy się innym, niż typowa klawiatura QWERTY, układem klawiszy? Nasz blog udostępnia porady, które mają na celu zwiększyć użyteczność oferowanego przez nas sprzętu komputerowego. Tutaj dowiesz się, dokąd trafia taki zrzut ekranu. Jak wykorzystać nowe systemowe narzędzie Wycinek i szkic w Windows 10. Pomożemy także użytkownikom laptopów Apple, którzy dowiedzą się jak zrobić Screen Shot Mac.

Więcej

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl