Mały laptop mini do pracy

04.08.2021

Pierwsze komputery przenośne, w żaden sposób nie aspirowały do miana małych. Pierwszy komercyjnie dostępny laptop GRiD Compass Computer 1109, imponował w 1979 wagą około 5kg i ceną przekraczającą 8000 dolarów. Żeby jednak postawić tą cenę w perspektywie, warto mieć na uwadze, że za te same pieniądze, można było nabyć w tamtym roku nowy model luksusowego samochodu 1979 Cadillac Seville. Na szczęście różnorodne laptopy i notebooki są zarówno znacznie mniejsze, jak i dużo, dużo tańsze.

Mały laptop duża cena

Mały laptop

Zacznijmy może od określenia, jaki rozmiar laptopa będziemy przyjmować za mały. Kilka lat temu, celowalibyśmy w kategorię netbook, którą zajmowały proste komputerki, zdatne jedynie do przeglądania prostych stron internetowych. Obecnie, przyjmując, że mały laptop może ważyć do około 1,3kg i mieć jakieś 2cm grubości, dysponujemy znacznie większym wyborem wydajnych komputerów przenośnych. Co więcej, nie zawsze oznacza to kompromis pod względem przekątnej ekranu. Tak jak kiedyś netbook, posiadał z reguły ekran o przekątnej ok 10 cali, to obecnie nasz mały laptop będzie miał 12,5 lub nawet 14 cali. Znacznie mniejsza będzie także, otaczająca ten ekran ramka.

Laptop mini do pracy

Laptop mini do pracy

Poważne zmiany na rynku małych komputerów przenośnych spowodowało wprowadzenie na rynek pierwszej generacji, bardzo cienkich i bardzo lekkich laptopów Apple MacBook Air. Dodatkowo cechowała je praktyczna bezgłośność oraz bardzo długi, jak na owe czasy nie do pobicia przez laptopy z Windows, czas pracy na baterii. W odpowiedzi na to wyzwanie, światowy lider w produkcji procesorów firma Intel, wraz z grupą producentów komputerów, wprowadziły standard Ultrabook. W tym momencie zaczyna się historia walki, jaki mały laptop mini do pracy zdobędzie lukratywny rynek top managerów i często podróżujących specjalistów.

Mały laptop ultrabook

Ultrabook, czyli mały laptop wielkiej mocy

Laptopy poleasingowe stanowią świetny sposób na przygodę z kategorią ultrabook, jako że te lekkie, zgrabne i wydajne komputerki są zwyczajnie bardzo drogie. Nowy sprzęt tej klasy spokojnie potrafi być wyceniony w okolicy 10 000złotych. Takie ceny osiągają mocne i bardzo lekkie ultrabooki Lenovo ThinkPad X1 Carbon czy Dell XPS. Jako sprzęt poleasingowy, są one oczywiście do nabycia za niewielką część ich początkowego kosztu.  W kategorii mały laptop mini do pracy polecamy więc następujące rozwiązania, które warto rozważyć pod kątem własnych potrzeb lub preferencji:

 

  • Laptopy Dell Latitude, które używając podobnej strategii pozycjonowania marki jak samochody BMW, mają topowe modele oznaczone na początku cyferkami 5 i 7,

 

  • Laptopy Lenovo ThinkPad, gdzie osoby poszukujące sprzętu typu mały laptop czy ultrabook mogą wybierać między 12,5 calową serią X oraz 14 calową linią T. Każda posiada amerykański certyfikat odporności MIL-STB-810G,

 

  • Laptopy Apple MacBook Air – te małe I lekkie laptopy, są również dostępne jako komputery poleasingowe, niemniej nawet jako laptopy używane „trzymają one wartość” jeszcze lepiej niż ich konkurenci ze stajni Windows.

 

MacBook Air M1

Mały laptop o dużej wydajności

Najnowsze premiery sprzętu komputerowego dowiodły, że laptop mini może być naprawdę komputerem o dużej mocy. Nowe procesory mobilne firmy Intel, od 8mej generacji Core i5, to już 4 rdzenie i 8 wątków, co dało ogromny przyrost mocy. Prawdziwej rewolucji, w tej wadze koguciej sprzętu mobilnego dokonał laptop Apple MacBook M1, którego proces mobilny, pokazał znacznie większą wydajność niż konkurenci oparci o kości Intela standardu x86. Wierzymy, że ten postęp przyniesie nam jeszcze lepszą wydajność, w jeszcze bardziej dostępnych cenach. My ze swej strony postaramy się, by każdy najlepszy mały laptop, ultrabook czy MacBook M1, był jak najszybciej dostępny jako sprzęt poleasingowy.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl