Tani laptop do pracy biurowej

06.08.2021

Dzisiejsze nowoczesne środowisko biurowe, jeszcze do niedawna dominowały komputery stacjonarne. Jako tańsze i wygodniejsze (większy ekran i klawiatura), miały przewagę, kiedy swoje zadania wykonywaliśmy w stałej lokalizacji. Od zawsze jednak, managerowie i specjaliści, w większości wypadków pracowali na laptopach. Dlaczego? Częste podróże i wyjazdy służbowe, spotkania, gdzie należy zabrać laptop do pracy ze sobą. Do tego, co by nie ukrywać, częsta praca z domu, także w weekendy. Epidemia koronawirusa Covid-19 jedynie wzmocniła ten trend. Większość prac biurowych okazała się możliwa do wykonania jako praca zdalna. Oczywiście, można przewozić od czasu do czasu komputer stacjonarny, ale znacznie lepiej sprawdzi się w takich zadaniach komputer przenośny, czyli notebook lub ultrabook.

Laptop do pracy

Laptop do pracy biurowej

Wszyscy mamy tendencje do kupowania rzeczy na zapas. Każdy chyba kierowca woli, by samochód miał te dodatkowe „kilka” koni mechanicznych ekstra. Oczywiście, są momenty, gdy może to uratować życie, na przykład wyprzedanie. W wypadku laptopów biurowych, czy do pracy zdalnej, idea by kupić mocny laptop, mija się zwyczajnie z sensem. Oczywiście możemy pomyśleć, że przecież może czasem na nim w coś zagramy lub pooglądamy filmy. Może tak się zdarzyć. Pamiętajmy jednak, że filmy Full HD lub nawet 4K odtworzy obecnie bez problemu każdy laptop biurowy, wyposażony w proces Intel Core i5 od czwartej generacji w górę. A jeżeli chcemy wykorzystywać jako laptop do pracy, komputer do gier, poza wysoką, a czasem bardzo wysoką ceną, musimy się liczyć z tym, że będzie on:

 

  • Pracował znacznie krócej na baterii. Wydajny, wielowątkowy procesor i dedykowana karta graficzna, które są praktycznie bezużyteczne, kiedy nie pracujemy w środowisku 3D (gry komputerowe lub projektowanie przestrzenne), zużywają masę energii. Masę drogiej energii elektrycznej, jako że laptop gamingowy może wyciągać z sieci nawet ponad 300W. Typowy laptop do pracy, powinien zadowolić się jedną trzecią tej wartości,

 

  • Nagrzewał się i hałasował wentylatorem. Zużywając te ogromne ilości elektryczności, laptop gamingowy będzie generował masę ciepła, którą musi jakoś oddać na zewnątrz. Jego wentylator będzie więc kręcił się coraz głośniej i szybciej. Poza tym, wystąpić może zjawisko thermal throttling, czyli biedny komputer tak się zgrzeje, że będzie musiał wyhamować wydajność procesora i karty graficznej,

 

  • Taki laptop będzie znacznie grubszy (większe chłodzenie podzespołów) i cięższy. Oprócz niego, będziemy zmuszeni by dźwigać duży i mocny zasilacz komputerowy. Taka ładowarka do laptopa może ważyć nawet kilogram.

Laptop do biura i pracy zdalnej

Zacznijmy od tego, jak zwykle wygląda nasza praca na komputerze, w biurze, czy w domu lub na wyjeździe, jako praca zdalna. Zwykle jest to praca z aplikacjami pakietu Office, najczęściej edycja dokumentów MS Word, arkusze kalkulacyjne MS Excel lub prezentacje PowerPoint. Do tego przeglądanie Internetu oraz rozmaite dedykowane aplikacje CRM lub ERP. Z pełną odpowiedzialnością, możemy stwierdzić, że z takimi zadaniami poradzi sobie tani laptop biurowy, wyposażony w procesor Intel Core i5 oraz 8GB RAM. Z zapasem wypełnia to także wymagania Windows 10. I nie mamy tu na myśli bynajmniej wymagań minimalnych – są to parametry dostateczne do szybkiej i wydajnej pracy, z kilkoma programami i zakładkami w przeglądarce, otwartymi równocześnie.   

Laptop do biura

Jaki laptop do pracy wybrać?

Jako że sprzedajemy od lat biznesowe laptopy poleasingowe, zaopatrzyliśmy już w ten wysokiej klasy, tani sprzęt komputerowy tysiące biur i gospodarstw domowych. Wracając do analogii motoryzacyjnych, uważamy, że markowy laptop poleasingowy, jest jak dwuletnia limuzyna wysokiej klasy, lepsza niż przysłowiowy nowy „golas” z salonu. W zależności od Państwa potrzeb, sugerujemy zwrócić uwagę na następujące laptopy biznesowe do pracy:

 

  • Laptop Lenovo ThinkPad – legendarna wytrzymałość IBM, klasyczne wzornictwo i wojskowy certyfikat MIL-STD-810G. Bardzo popularny także wśród mam z małymi dziećmi, wytrzyma naprawdę wiele. Jako nowy, niezwykle kosztowny. U nas jako poleasingowy dostępny za ułamek swojej początkowej ceny,

 

  • Laptop Dell Latitude – biznesowa klasyka z górnej półki. Ta amerykańska marka premium cechuje się bardzo wysoką niezawodnością i wydajnością. Nieprzypadkowo stała się ona ulubionym sprzętem do pracy, managerów znanych firm i korporacji. I jak zwykle, za jakością idzie cena – u nas, za sprzęt poleasingowy, znacznie łatwiej osiągalna,

 

  • Laptop HP EliteBook – jak sama nazwa wskazuje, jest to laptop do pracy dla profesjonalnej elity. Wykonanie na najwyższym poziomie, audiofilskie głośniki Bang und Olufsen. To musi kosztować, a u nas, jako komputer poleasingowy, będzie to znacznie mniej.

 

  • Laptop Apple MacBook Pro – niektórzy nie wyobrażają sobie pracy na laptopie, bez logo z jabłkiem. Szczególnie, jeżeli wymarzona sceneria takiego biura, to kawiarnia Starbucks. Ceny produktów Apple są najwyższe na rynku, sprzęt ten także, świetnie trzyma wartość. Laptop poleasingowy Apple? Oczywiście, zapraszamy.

 Laptopy do pracy

Laptopy gotowe do pracy

Sam, nawet najwydajniejszy i najdogodniej kupiony laptop do pracy, to jedynie platforma, na której należy zainstalować odpowiednie oprogramowanie. W większości wypadków, stanowi to dodatkowy koszt, do nawet około 1000zł, za system Microsoft Windows dla firm. Kupując komputery i laptopy poleasingowe w naszej firmie, oszczędzacie Państwo także w tym obszarze. Jako autoryzowany Third Party Reseller Microsoft Polska, oferujemy nasze komputery już z systemem Windows 10 w cenie. Potwierdza to każdorazowo, umieszczana na nich nowa naklejka licencyjna Microsoft Polska. Nie dajcie się też Państwo nabierać, na zapewnienia niektórych sprzedawców, że prawa do używania Windows, „dziedziczy” się po poprzednim użytkowniku. To nie oni przecież, będą tłumaczyć się w razie kontroli legalności oprogramowania w Waszej Firmie.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl